Mobilny system informacji SISMS 

 

 

BLISKO - Uruchom aplikację i bądź na bieżąco

Gmina Olszyna uruchomiła bezpłatną aplikację „BLISKO” dedykowaną dla każdego posiadacza smartfona. Za jej pomocą mieszkańcy Gminy Olszyna, którzy zainstalują ją na telefonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzącym zagrożeniu lub wydarzeniu. Czy to będzie gradobicie, powódź, czy karambol – będą o tym na bieżąco informowani. Podobnie szybko dowiedzą się o planowanych imprezach i sprawach wpływających na ich komfort życia.

SISMS1

 

Aplikacja „Blisko” to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać informacje, dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców.

Użytkownik nie musi nieustannie sprawdzać czy są nowe komunikaty, aplikacja BLISKO na bieżąco informuje o otrzymaniu wiadomości.

W czasach kiedy wszyscy nieustannie jesteśmy atakowani różnymi komunikatami w końcu mamy możliwość zamówić informacje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Regulamin systemu SISMS dba o komfort użytkowników, dzięki czemu mogą mieć pewność, że nie będą niepokojeni reklamami lub innymi niechcianymi treściami. Bez względu na rodzaj zamówionych informacji system dla mieszkańców jest zawsze bezpłatny, mogą rejestrować się do dowolnych serwisów i w każdej chwili zrezygnować z usługi. Warto jednak wiedzieć co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu.

Jak korzystać z systemu SISMS?

 

Wejdź na stronę https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/bded30e2/Gmina-Olszyna

Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość.

Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację Blisko.

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów).

W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

Serwisy, które są dostępne w zakładce Gmina Olszyna, to:

 

  •   Mieszkańcy Gminy Olszyna – informacje bieżące o prowadzonych w mieście inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach.
  • Kalendarz imprez  – informacje o wszelkiego rodzaju imprezach kulturalnych i sportowych, organizowanych na terenie Gminy Olszyna, a także informacje dotyczące promocji i turystyki.
  • Zagrożenia, utrudnienia – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innymi groźnych zjawiskach pogodowych, o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód, zmiany organizacji ruchu, rozkładu jazdy autobusów, awarii sieci wodociągowej itp.
  • BIP Urząd Miejski w Olszynie – informacja o zamieszczanych artykułach na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

W aplikacji „Blisko” można również włączyć inne powiadomienia:

  • Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci,
  • RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko,
  • Wyłączenia prądu – informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku (po podaniu nazwy ulicy i numeru),
  • Jakość powietrza – komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji (należy wybrać z listy dostępnych stacji).
  • Łowcy burz – informator stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz Skywarn Polska.
  • Policja – informator Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu, m. in. o zdarzeniach i utrudnieniach na drogach.

Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Aplikację można pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.

W związku z urucho­mieniem nowego systemu liczba i zakres trady­cyjnych komuni­katów SMS ulegnie zmniej­szeniu. Wysyłane będą tylko najważ­niejsze ostrze­żenia i infor­macje związane z bezpie­czeń­stwem.

SISMS2

 

Liczba odwiedzin : 100
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Olszynie
Osoba wprowadzająca informację : Jarosław Obrębski
Osoba odpowiedzialna za informację : Obrębski Jarosław
Czas wytworzenia: 2018-10-24 19:18:37
Czas publikacji: 2018-10-24 20:35:33
Data przeniesienia do archiwum: Brak